Home > Адвокатські послуги в Києві – Денис Смолінський : Судові спори з банком в Києві – Адвокат Смолінський Денис

Спір з банком у суді - Адвокат Смолінський Київ

Сучасна людина постійно користується послугами банків. Люди вже рідко розраховуються готівкою, частіше використовуючи дебетові картки (для отримання заробітної плати, пенсій та допомог; розрахунків у магазинах, оплати комунальних послуг і послуг зв’язку; оформлення переказів). Для заощаджень створюються накопичувальні рахунки і вклади. У разі великих покупок – оформляються кредити, а для повсякденних потреб використовуються кредитні карти. Тому юридичні суперечки з банками виникають часто. Тема ця і для багатьох актуальна наболіла.

Адвокат зі спорів з банками-Денис Смолінський

Розбіжності і судові спори з банками можуть виникати з приводу будь-яких відносин, пов’язаних з обслуговуванням дебетових карток або вкладів, але найбільш поширеними є кредитні спори, умовно їх можна розділити на дві групи:

1. Суперечки з банками за кредитами, в яких порушником виступає банк. До них відносяться наступні ситуації:

  • Співробітники банку нав’язують клієнтові додаткові послуги (наприклад, примушуючи укласти договір страхування; багато кредитні організації відмовляються надавати позику без страховки);
  • Кредитна організація відмовляється розривати договір страхування або кредитний договір за заявою споживача;
  • Банк неправомірно списує кошти з рахунку споживача;
  • Кредитна організація в односторонньому порядку змінює умови договору або заявляє вимоги, про які клієнт не був попереджений при укладенні договору;

У всіх цих випадках споживач може спробувати врегулювати розбіжності з банком мирним шляхом або подати позовну заяву до суду на банк.

2. Спори, в яких споживач порушує умови кредитного договору. Це ситуації, в яких споживач (позичальник) несвоєчасно виплачує або не виплачує взагалі суму коштів по кредиту. Причому такі дії позичальника часто відбуваються не з його вини, а наприклад, у разі втрати роботи або тривалої хвороби, коли людина знаходиться у важкій життєвій ситуації.

Вирішення спорів з банками

В останньому випадку кредитна суперечка з банком стає великою проблемою. Добре, коли банк йде назустріч клієнту, що потрапив в скрутне фінансове становище, і погоджується укласти угоду про розстрочення заборгованості (реструктуризації), давши людині можливість погасити заборгованість в розумні терміни і на реальних умовах. Але часто банки в реструктуризації відмовляють і за законом вони мають рацію – надання розстрочки це право банку, а не його обов’язок.

У такій ситуації, позичальник потрапляє в боргову яму, мало того, що він знаходиться у важкій життєвій ситуації і у нього немає засобів до існування, так ще росте борг перед кредитної організацією, так як нараховуються значні штрафи та пені за прострочення. Ситуацію може вирішити суд по боргу банку, так як при розгляді справи за заявою відповідача суд може знизити розмір штрафів, або врахувати положення споживача і надати відстрочку. А якщо у справі бере участь юрист по спорах з банками, то знизити суму боргу можна максимально.

Але банки, в свою чергу, до суду звертатися не поспішають, їм це не вигідно – це додаткові витрати на державне мито. Кредитні організації воліють тягнути терміни до останнього і звертаються до суду в кінці строку позовної давності, коли майже за три роки у клієнта накопичилася величезна заборгованість, або просто продають заборгованість колекторським компаніям. Борг людини зростає, змусити банк подати позов неможливо (за законом це теж його право, а не обов’язок), подати до суду на банк по кредиту людина не має права, і ситуація стає безвихідною.

Суд з банком по кредиту в Києві

Дуже важливо знати, що суд з банком за кредитом може проходити в порядку спрощеного виробництва, тобто без участі позичальника (коли відповідач не може попросити суд знизити штрафи і відстрочити виплати). У такому випадку виноситься судовий наказ і якщо відповідач (позичальник) не подасть заяву про його скасування у встановлені терміни, йому доведеться виплачувати всю суму, нараховану банком.

Таким чином, діючи в рамках закону, банки застосовують багато прийомів для того, щоб стягнути з позичальника якомога більше грошей. І якщо ви не володієте глибокими правовими знаннями, варто звернутися за юридичною допомогою, адже адвокат по спору з банком може”обійти” ці хитрощі.

Вирішення спорів з банками можливе двома шляхами:

  1. В досудовому порядку, тобто мирним шляхом без звернення до суду;
  2. В рамках судового розгляду, коли банк подав в суд чи позичальник направив позов до суду на банк.

У першому випадку потрібно правильно скласти і направити в банк заяву або претензію, в якій будуть чітко викладені вимоги або прохання заявника, наприклад, укласти угоду про реструктуризацію, зменшити неустойку, розірвати договір і т. д. Заяву обов’язково має бути складено в письмовому вигляді і передано в банк особисто або поштою, рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Обов’язково необхідно залишити собі копію листа, а в разі, коли претензія передається в банк особисто, необхідно що б співробітник банку зробив на копії листа позначку про отримання (якого числа, хто прийняв). Банк буде зобов’язаний відповісти на таку заяву.

Юридичні суперечки банками – Смолінський Денис Ігорович

Навіть у разі досудового врегулювання краще звернутися до професійного юриста, так як грамотно складені заяви дозволять максимально швидко вирішити питання або стануть вагомими доказами в суді, якщо банк не піде назустріч клієнту.

Що робити якщо банк подав до суду? Ні в якому разі не ухилятися від розгляду, а обов’язково з’явитися в судовий процес – це єдиний шанс захистити свої інтереси, зменшити величезні штрафи і попросити відстрочку платежу у суду.

В будь-якому випадку, на всіх етапах вирішення спору краще звернутися до юриста, що спеціалізується на даній категорії справ, в Києві це адвокат Смолінський Денис Ігорович . Спеціаліст роз’яснить, яку стратегію взаємодії з кредитною організацією краще вибрати, як оформити претензійний лист, як подати до суду на банк, як скасувати судовий наказ, у випадку необхідності – підготує документи і буде захищати інтереси клієнта в суді.