Home > Адвокатські послуги в Києві – Денис Смолінський : Досудове врегулювання спорів – Смолінський Денис

Досудове врегулювання спорів в Києві - Адвокат Смолінський

Досудове врегулювання цивільних спорів у Києві

Більшість виникають цивільно-правових спорів вирішуються шляхом розгляду в суді. Однак, при такій нестабільній і неоднозначної судової влади, як в Україні, часто конфліктуючі сторони воліють організовувати досудове врегулювання спорів. Можливість таких дій передбачена законодавством України. В юридичній практиці України є кілька способів досудового вирішення конфліктів. Найбільш дієвий і поширений — переговори при залученні медіатора. Дійсно, якщо враховувати вартість процесу: послуги адвоката, державне мито, витрати часу — позасудове вирішення шляхом переговорів виглядає більш переважно.

Залучення посередника

Часто неможливий прямий діалог між потенційним позивачем і відповідачем. Наприклад, досудове врегулювання податкових спорів, де однією із сторін виступають фіскальні органи, краще здійснювати за участю медіатора, найкраще — адвоката. Посередник виступає не жорстко на боці однієї зі сторін — він намагається знайти компромісне рішення, яке повністю або частково задовольнить обидві сторони і дозволить уникнути тривалого і витратного судового спору Часто посередник — це досвідчений і професійний соціальний психолог. Київський юрист Денис Ігорович Смолінський переконаний — щоб якісно зробити досудове врегулювання спору в цивільному процесі, необхідно щиро бажати благополуччя не тільки своїм клієнтам, які оплачують роботу, але і їх опонентам. Залучення професійного посередника в цивільних справах може допомогти у вирішенні таких розпросранених конфліктах:

  • Отримання спадщини спадкоємцями;
  • Розлучення;
  • розділ бізнесу і багато іншого.

У разі залучення юриста до таких спорів сторони отримують гарантію законності процесу і подальшого юридичного визнання у суді.

Пред’явлення претензій

Досудове претензійне врегулювання спорів передбачає, що сторона, предъявляющая фінансові або нематеріальні вимоги іншій стороні може спочатку намагатися досягти результату у позасудовий спосіб. Для цього залучається спеціаліст по пред’явленню претензій, який сформує претензії і вимоги таким чином, що відповідач буде бачити явну перевагу укладення мирної угоди. Функції фахівець з пред’явлення претензій і переговірника можуть бути представлені однією і тією ж особою-важливо з самого початку надавати послідовне морально-психологічний тиск на опонентів, особливо здійснюючи Досудове врегулювання цивільних спорів. Важливо відзначити, що з розвитком суспільних інститутів, практика позасудового вирішення конфліктів поширюватися все ширше, наприклад — залучення до спору третейського суду, проведення діалогу зі слідчими органами при веденні щодо клієнта кримінального розслідування. Також можливе досудове врегулювання арбітражних спорів.